Turbo

Turbo - turbosprężarka tuningowa o większej wydajności jest marzeniem każdego właściciela sportowego auta. Zazwyczaj fabryczną turbinę zastępuje się większym, tuningowym odpowiednikiem o zwiększonej wydajności. Nic dziwnego, że nasze tuningowe turbosprężarki cieszą się dużą popularnością wśród profesjonalnych zawodników i warsztatów tuningowych.

Nowoczesne turbosprężarki tuningowe charakteryzują się wydajnymi łożyskami - oprócz standardowych journal bearings (łożyska ślizgowe) coraz większą popularnością cieszą się ball bearings oraz hybrid ceramic ball bearings, czyli wydajne turbiny na łożyskach kulkowych standardowych oraz ich ceramicznych odpowiednikach. Kolejnym niezwykle ważnym elementem jest wydajne koło kompresji - zarówno zwykłe w seriach GT, jak i kute, obrabiane na CNC w seriach GTX mają odpowiednio ułożone łopatki, gwarantujące ogromną wydajność

W ofercie posiadamy niezwykle poplularne turbosprężarki Garrett GT oraz GTX, a także ich tuningowe odpowiedniki marki JRspec. Znajdują one zastosowanie w sportach motorowych, szczególnie KJS, drift i drag. Wyzej wymienione turbosprężarki poza dużą wydajnością cechują się sporą żywotnością, co jest niezwykle ważne w przypadku ciągłej pracy w ekstremalnie wysokich temperaturach, obrotach sięgających 200.000 obrotów na minutę czy potrzymaniu turbo.

W naszym sklepie znajdziecie tuningowe turbosprężarki, a także wszelkie akcesoria powiązane z turbinami – muszle, flansze, uszczelki, V-Band.

Turbosprężarki Garrett GT, GTX gen 2 , JRspec– turbo, muszle wydechowe