Układ wydechowy

Układ wydechowy i jego najczęściej stosowane w tuningu elementy - tłumiki sportowe, kolanka i rury nierdzewne, elastyczne łączniki wydechu popularnie zwane plecionkami wydechu, v-bandy, uszczelki wydechu, a także kolektory wydechowe 3mm, kolektory żeliwne, szyszki wydechu, przepustnice wydechu i wiele innych.

Jednym z najważniejszych elementów układu wydechowego jest tuningowy kolektor wydechowy, odpowiadający za odprowadzanie spalin z silnika - zastosowanie sportowego, wydajnego kolektora zwiększa moc i moment obrotowy. W naszej ofercie dostępne są kolektory wydechowe wykonane z najwyższej jakości stali nierdzewnej, a także żeliwa, produkowane z dbałością o najmniejsze detale. Wysoka jakość materiałów oraz ich niebywała wytrzymałość sprawią, że nasze kolektory nie pękają. Oferujemy także wysokiej jakości zejścia do kolektora czyli szyszki. Równie ważnym elementem są flansze turbo oraz uszczelki. Gwarantują one szczelne łączenia wydechu, bez przedmuchów czy odkształceń.

Jeżeli poszukujecie łączników elastycznych, które zredukują drgania układu wydechowego podczas jego pracy, w naszej ofercie znajdziecie łączniki o różnych średnicach i długościach. Każdy jednak wykonany jest z najlepszych materiałów, aby był jak najbardziej wytrzymały. Dodatkowo łączniki firmy FMIC.PL zaopatrzone są w wewnętrzny peszel, który wzmacnia jego konstrukcję. Można go więc stosować w układach wydechowych samochodów sportowych bez obawy o zwężenie standardowego zbrojenia i zmniejszenia średnicy przelotu wydechu. 

Dzięki dostępności w naszym sklepie przepustnic wydechowych masz możliwość regulowania głośności wydechu zaledwie w kilka chwil. Nasze przepustnice wydechowe szybko i skutecznie regulują głośność samochodu.

Posiadamy także najwyższej jakości tłumiki tuningowe, wykonane ze stali nierdzewnej 304, jako jedne z nielicznych posiadające w środku dwie warstwy tłumiące - włókno szklane oraz siatkę nierdzewną, której są pozbawione tańsze tłumiki.